Walentynkowe Inspiracje – dla niej

Wielkimi krokami zbliża się Święto Zakochanych, czyli Walentynki. Jednym z walentynkowych zwyczajów jest obdarowywanie ukochanej osoby jakimś miłym upominkiem. Zdajemy sobie sprawę, że czasem wybór odpowiedniego prezentu może sprawiać kłopot, dlatego też przygotowaliśmy kilka propozycji książek dla niej i dla niego (w kolejnym wpisie). Jeśli potrzebujesz odrobiny inspiracji i podpowiedzi, co kupić, ten wpis jest dla Ciebie 🙂 No to do sedna 🙂
Dla niej:

Ciemniejsza strona Greya – E. L. James

Miliony czytelniczek na całym świecie pokochały erotyczną serię autorstwa E. L. James o relacji pomiędzy świeżo upieczoną absolwentką uniwersytetu Anastasią Steel, a bogatym biznesmenie o nietypowych upodobaniach seksualnych – Christianie Greyu. „Ciemniejsza strona Greya” to druga część trylogii, która została zekranizowana i trafi do kin 10 lutego 2017, czyli tuż przed Walentynkami.
Czy po bolesnym rozstaniu Anie i Christianowi uda się stworzyć trwały związek i dotrwają wspólnie do tzw. happy endu? Cóż, na pewno nie będzie łatwo, ale aby dowiedzieć się jaki będzie finał tej nietypowej, miłosnej historii musisz sięgnąć po książkę 🙂

Sztuka kochania – Michalina Wisłocka

Pierwsze wydanie „Sztuki kochania” ukazało się w 1976 roku i dla wielu Polaków stanowiło jedyne źródło informacji na temat seksualności i relacji między kobietą a mężczyzną.Książka sprzedała się w rekordowej liczbie 7 milionów egzemplarzy! Niewątpliwie świadczy to o potrzebie wiedzy na ten trudny temat jakim jest seks. Wiele osób wspomina czytanie „Sztuki kochania” w latach młodości z wypiekami na twarzy i w ukryciu 🙂

Teraz po 40 latach od pierwszego wydania, książka została wznowiona, a na temat samej Michaliny Wisłockiej i jej trudów związanych z wydaniem „Sztuki kochania” powstał film o takim samym tytule z Magdaleną Boczarską w roli głównej. Mimo, że obecnie mamy szeroki dostęp do Internetu i w każdej chwili możemy dowiedzieć się tego, czego chcemy, „Sztuka kochania” nadal cieszy się dużą popularnością. Jak się okazuje, wiele z informacji podanych przez Wisłocką, jest także obecnie aktualnych. Wisłocka podaje wiedzę w sposób prosty i przejrzysty. Tłumaczy, podaje przykłady z życia i uczy, a do tego pokazuje jak ważny jest szacunek do drugiej osoby i respektowanie jej potrzeb. To niezwykle cenna pozycja na polskim rynku wydawniczym!

Pani Einstein – Marie Benedict

O Albercie Einsteinie, wybitnym fizyku, słyszał chyba każdy. Niewiele jednak wspomina się o jego żonie – Milevie, która również była naukowcem. Postanowiła to zmienić Marie Benedict, która napisała książkę „Pani Einstein” poświęconą właśnie żonie Alberta. Mileva była osobą nad wyraz inteligentną, uznała jednak, że przez swoje kalectwo (miała jedną nogę krótszą) nigdy nie znajdzie miłości, dlatego też postanowiła całkowicie poświęcić się nauce. Niespodziewanie zakochuje się w niej Albert. Wzięli ślub i wspólnie zaczęli prowadzić badania. Wszystkie wydane prace były jednak publikowane tylko pod nazwiskiem Alberta, gdyż w ówczesnych czasach zamieszczenie kobiety jako autora mogło źle wpłynąć na odbiór treści publikowanych artykułów. Marie Benedict w swojej nie miała na celu umniejszenia zasług Alberta Einsteina, tylko pokazanie, że za opracowywanie teorii względności jest odpowiedzialny nie tylko sam Albert Einstein, ale także Mileva. Jak autorka napisała: „Celem Pani Einstein nie jest umniejszenie znaczenia Alberta Einsteina dla ludzkości i nauki, ale przywrócenie człowieczeństwa naukowym odkryciom.”

„Pani Einstein” to wciągające połączenie faktów z fikcją literacką. Jej atutem jest ciekawie przedstawiona, przejmująca historia, którą warto przeczytać. Polecamy szczególnie osobom lubującym się w powieściach historycznych.

 

Jeśli potrzebujesz jeszcze kilku rekomendacji, zajrzyj na stronę naszego sklepu. Zebraliśmy w jednym miejscu sporo książek, które idealnie nadadzą się na walentynkowy prezent i/lub wprawią Cię w romantyczny nastrój – kliknij.