Zapowiedź: „Ja, inkwizytor. Kościany galeon”

kosciany galeon (Kopiowanie)„Ja, inkwizytor. Kościany galeon” Jacka Piekary to jedna z bardziej oczekiwanych zapowiedzi 2015 roku. Rzadko kiedy zdarza się, aby premiera książki zapowiedziana początkowo na marzec przesuwana była tyle razy i w efekcie ma się ukazać dopiero pod koniec listopada. Tym razem chyba jednak książka rzeczywiście trafi na księgarniane półki. Na oficjalnym fanpage’u wydawnictwa Fabryka Słów pojawiły się już zdjęcia wydania „Kościanego Galeonu” w pięknej, twardej oprawie. Cierpliwie więc czekamy na premierę książki 🙂

„Ja, inkwizytor. Kościany galeon” będzie już dziesiątą częścią „Cyklu inkwizytorskiego”, w którym Jezus Chrystus zszedł z krzyża, dokonał zemsty i ukarał swoich oprawców i wszystkich tych, którzy w niego nie uwierzyli, po czym wzmocnił siłę kościoła i doprowadził do zdobycia szerokich wpływów i władzy. Głównym bohaterem jest tytułowy inkwizytor – Mordimer Madderdin, który ma wyjątkowe zdolności – potrafi umarłych i podróżować do nie-świata.

Poniżej opis książki:
Odkryj świat, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań.
Piętnaście wieków od zdobycia Rzymu przez Armię Jezusa, światem rządzą inkwizytorzy. Jednym z nich jest Mordimer Madderdin, człowiek fanatycznie oddany swej profesji, a przy tym cynik i idealista w jednym, pełen duchowej pasji miłośnik płci pięknej oraz gorliwy chrześcijanin serdecznie gardzący klerem.
Los rzuca inkwizytora daleko na północ od Szkocji, aż na zimne, deszczowe i wiecznie skryte we mgle Farskie Wyspy. Tam Mordimer Madderdin, nieoczekiwanie staje twarzą w twarz z najgorszym koszmarem, jaki mógł przytrafić się chrześcijaninowi.

Kto z Was również czeka na premierę „Kościanego galeonu”? 🙂