Blog zestawy kreatywne selkar.pl

Zestawy kreatywne wspierające rozwój Twojego Maluszka

Pierwsze miesiące życia Twojego dziecka są tymi najważniejszymi, mającymi wpływ na jego dalszy rozwój. To istotny moment na rozbudzenie jego ciekawości świata, dodania pewności siebie przy wypowiadaniu pierwszych słów i gdy dziecko stawia pierwsze kroki. Przez te pierwsze miesiące rozwija się również najintensywniej zmysł wzroku i słuchu, dlatego tak niezwykle ważne jest wspieranie tego rozwoju za pomocą stymulujących materiałów, jakimi z powodzeniem mogą stać się książeczki kontrastowe i wszelkiego typu zestawy edukacyjne, dostosowane idealnie do wieku dziecka. Startery malucha to istne must have każdego rodzica, które zostały tak dobrane i skomponowane pod względem materiałów, aby można w nich było znaleźć to, co niezbędne i potrzebne w codziennej pracy z dzieckiem. Wesołe obrazki, kontrastowe kolory, ciekawe faktury, twardy druk to tylko niektóre elementy wpływające na niezwykłą trwałość i ważkość materiałów. Niektóre z nich są dostosowane do pracy już od 3, czy 6 miesiąca życia dziecka, a więc wtedy, gdy na standardowe książeczki z tekstami jest jeszcze za wcześnie.

 

Nie musisz odkładać pracy z dzieckiem na inną, późniejszą chwilę. Możesz zacząć tę pracę już dziś! Wspólne momenty z dzieckiem rozwijają również niesamowicie więź z dzieckiem, budują trwałe relacje i pozwalają twórczo spędzić czas, tak aby ani dziecko ani rodzic się nie nudzili. Naprzeciw potrzebom rodziców i rodzącej się ciekawości dziecka wychodzi Seria Czuczu wydawnictwa Bright Junior Media. Książeczki zostały pięknie oprawione w estetycznie opatrzone grafiką pudełka ze sznureczkiem, które do złudzenia przypominają walizeczki. W środku kwintesencja tego, czego dzieci na różnym etapie rozwoju potrzebują, a więc duże grafiki, inspirująca treść i ciekawy materiał, z którego są wykonane. To zestawy, które są przyjemne do pracy zarówno dla dziecka, jak również dla dorosłego. Wielość kategorii, jak również przedziału wiekowego poszczególnych zestawów sprawia, że produkty Czuczu są dostosowane idealnie do wieku dziecka i można  dokupować nowe zestawy w miarę rozwoju dziecka. Dzięki temu każdorazowy zestaw jest idealnie dostosowany do aktualnych potrzeb i zapewnia adekwatny rozwój naszego dziecka.

 

Zestaw od pierwszych miesięcy życia

 

Dla najmłodszych Milusińskich polecamy Zestaw Malucha już od pierwszego miesiąca życia. To wyjątkowy pakiet kontrastowych kart i książeczek do pokazywania, dzięki którym już od pierwszych tygodni życia dziecko może poznawać otaczający je świat. Na obrazkach zestawiono mocne kolorystycznie grafiki, tak aby rozwijać u dziecka zmysł wzroku. Znajdziemy tutaj grafiki Myszki, Misia, Sówki, serduszka, kropki i inne cudowności, które aż chce się oglądać i z nimi zapoznawać. Poręczna forma wydania sprawia, że zestaw może stać się naszym towarzyszem podczas podróży, tych bliskich i tych dalszych, tak aby rozbudzać ciekawość dziecka w każdym czasie i w różnych miejscach.

 

Zestawy powyżej 12 miesiąca życia

 

Dla dzieci powyżej 12 miesięcy polecamy postawić na zestaw „Odkrywam koło”, w którym poszczególne karty możemy układać, tak jak chcemy. Wszystkie kółeczka można dowolnie wymieniać, a każde dopasowanie elementów to powód do radości. Zestaw może stanowić swoiste pierwsze puzzle. 8 układanek zapewnia dłuższy czas obcowania z kartami i cieszenia się wspólnie spędzonym czasem.

 

Alternatywą dla zestawu z kołami może być zestaw „Na wsi”, który to zawiera książeczkę harmonijkę, składającą się z 12 kolorowych i zabawnych ilustracji, dzięki którym maluchy poznają nazwy przedmiotów i zwierząt mieszkających na wsi. Ciekawostką może stać się fakt, że po rozłożeniu książeczka ma aż 88,5 cm. Zabawa z nią zachęca do poznawania pierwszych słów, ćwiczy pamięć i koncentrację, a także pomaga w odkrywaniu świata.

 

Idąc za ciosem, uzupełnieniem odkrywania koła i życia na wsi mogą stać się również historie obrazkowe dotyczące pojazdów i zawierające wyrażenia dźwiękonaśladowcze zachęcające maluchy do nauki pierwszych słów. Oglądając wspólnie ilustracje, naśladując i powtarzając dźwięki otwieramy malucha na zupełnie nowy dla niego świat. „Zestaw CzuCzu Dźwięki pojazdy” to rozwijająca i dająca mnóstwo radości zabawa, dzięki której najmłodsi ćwiczą mowę, zdolność zapamiętywania, a także aktywnie poznają świat. Trwałe karty zostały w tym przypadku połączone wygodnym kółeczkiem, ułatwiającym zawieszenie książeczki przy łóżeczku, czy wózku. Jak w każdym innym zestawie, również tutaj znajdziesz poradnik dla rodziców, pokazujący jak dokładnie pracować z dzieckiem przy użyciu zestawu.

 

Które dziecko nie kocha zwierzątek? Warto od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach miłość do naszych czworonożnych towarzyszy życia, tak aby dziecko poznało co to troska, opiekuńczość, odpowiedzialność i niejednokrotnie mokry nos psiego ulubieńca. „Zestaw CzuCzu Dźwięki tam Zwierzęta” ilustruje odgłosy zwierząt. Podczas zabawy w nazywanie i powtarzanie dźwięków dzieci ćwiczą słuch, zdolność zapamiętywania i podejmują próby wymówienia pierwszych słów. W zestawie uświadczymy 7 grubych, dwustronnych kart o przyjaznym dla dzieci kształcie, spiętych plastikowym kółeczkiem, w formę książeczki.

 

Jedzenie to coś, bez czego nie moglibyśmy żyć, co zapewnia nam siły do codziennych aktywności i z czego możemy czerpać przyjemność. Zestaw „Owoce i warzywa” pozwala dzieciom poznać nazwy owoców i warzyw. To wyjątkowo smaczna propozycja, jednak nie do zjedzenia! Apetyczne grafiki pomidora, gruszki, arbuza, czy marchewki sprawią, że dziecko będzie zaciekawione i skłonią je do sprawdzenia jak wyglądają i jakie są w fakturze produkty jadalne. Książeczka może stać się przyczyną rozbudzenia w dziecku potrzeby wnikliwego obserwowania świata.

 

Zestawy powyżej 15 miesiąca życia

 

Starszym dzieciom powyżej 15 miesiąca życia możemy pokazywać książeczki, będące równocześnie puzzlami. Dwustronne kółeczka można dowolnie wymieniać pomiędzy tabliczkami oraz zestawami. Puzzle z dziurką obrazują naszych codziennych przyjaciół, a więc zwierzaki, które dzieci na co dzień (miejmy nadzieję!) widzą, a więc kurki, pieski, króliczki i inne nasze pociechy. To świetna kontynuacja całej serii.

 

Biblioteczka dziecka” przedstawia to, co maluchom jest najbliższe, co lubią, znają i kochają. Przedstawia grafiki związane z mamą, tatą, domem i rodziną. Wyzwolą w dziecku więź, która zaprocentuje w przyszłości. Biblioteczka to aż 4 książeczki do wspólnego czytania i oglądania. Pełne ciepła i humoru ilustracje zawierają dodatkowo pasujące tematycznie rymowanki, czytanki i wyrażenia dźwiękonaśladowcze inspirujące niezmiennie do zabaw, które w przyjemny sposób przygotowują do mówienia.

 

Czuczu Układam połówki Buzie” to zestaw, który sprawdzi się świetnie jako kolejne puzzle dla malucha. Składa się z 8 dużych, dwuelementowych układanek możliwych do nieoczywistego połączenia, co może sprawić dodatkową radość. Półtoraroczne dziecko bacznie obserwuje już otoczenie i chce być coraz bardziej samodzielne. Coraz więcej rozumie, uczy się przez naśladowanie i poprzez codzienną zabawę doskonali nabywane umiejętności. Puzzle znakomicie rozwijają małą motorykę i spostrzegawczość. To świetny sposób na poznawanie nowych pojęć.

 

Zabawy na start” to edukacyjny zestaw zawierający książeczkę obrazkową, pierwszą prostą grę oraz poradnik dla rodziców. Oglądanie książeczek zachęca dzieci do wyszukiwania szczegółów i zabawy w powtarzanie dźwięków. Grę, składającą się z 4 plansz i 16 żetonów do dokładania, można z łatwością dopasować do umiejętności dzieci. Poradnik dla rodziców zawiera pomysły na wspólną zabawę oraz informacje na temat rozwoju dzieci. Zabawy na start rozwijają zdolności komunikacyjne, językowe i manualne.

 

Zestawy powyżej 18 miesiąca życia

 

Propozycji dla dzieci powyżej 18 miesięcy jest coraz więcej, a niektóre z nich stanowią naprawdę wartą uwagi propozycję.

Jedną z nich jest zestaw „CzuCzulotto Zwierzątka” zawierający 6 dużych tabliczek przedstawiających różne środowiska oraz 24 żetony ze zwierzątkami. Zestaw zawiera dodatkowo scenariusze zabaw, ćwiczących spostrzegawczość i pamięć. Dziecko może dzięki zestawowi poznać więcej zwierzątek i stymulować swoją ciekawość.

 

Kredki w dłoń, czas rozpocząć przygodę z rysowaniem! Kreatywny zestaw „Dłuuugie rysowanki, chwytam kredkę” zawiera 2 długie książeczki harmonijki z 23 prostymi ilustracjami z grubymi obrysami, które zachęcają maluchy do sięgania po kredki i podjęcia pierwszych prób rysowania. Pokażcie maluchowi, co to jest kredka i że zostawia ślad. Pozwólcie mu na trzymanie kredki w całej dłoni, zamaszyste ruchy ręką i przypadkowy dobór kolorów. To naturalny wstęp do rysowania. Na tym etapie liczy się radość tworzenia. Nazywanie zwierzątek, kształtów i przedmiotów na ilustracjach to dodatkowy element zabawy. Półtoraroczny maluch widzi, że ma wpływ na otoczenie, dlatego zabawa z kredkami sprawia mu tyle radości. Rysowanie to świetne ćwiczenie zdolności motorycznych, które przygotowuje do przyszłej nauki pisania. Chwytanie kredki to pierwszy krok twórczej podróży. Wspólne oglądanie książeczek to sposób na poznawanie nowych słów.

 

Biblioteczka Odkrywcy” to edukacyjny zestaw, który zawiera 4 książeczki harmonijki do wspólnego czytania i oglądania. Czytajcie razem, poznając przy tym kolory, przeciwieństwa, przeznaczenie różnych przedmiotów oraz koncepcję liczb! Proste rymowane czytanki i wyrażenia dźwiękonaśladowcze inspirują do zabaw, które w przyjemny sposób przygotowują do mówienia.

 

Akademia Czuczu Kolory” to edukacyjny zestaw zawierający książeczkę do kolorowania i pierwsze dwuelementowe puzzle. Ilustracje z grubymi obrysami zachęcają maluchy do podjęcia pierwszych prób trzymania kredki i kolorowania. Zabawa z puzzlami jest kontynuacją poznawania kolorów.

 

Kolejna z serii książeczka „Czuczu Odkrywam kształty” to kreatywny sposób na poznawanie kolorów i kształtów, które poprzez dopasowywanie figur zachęca dziecko do interakcji i twórczej zabawy. To zdecydowanie świetny sposób na naukę i rewelacyjna alternatywa dla tradycyjnych książeczek, od których księgarskie półki wprost się uginają.

 

Zestawy powyżej 2 roku życia

 

Dla dzieci powyżej drugiego roku życia polecamy zestawy składające się z kilkuelementowych układanek w formie puzzli, dzięki którym maluchy w dalszym ciągu poznają otaczający je świat i przedstawiający postacie zwierzątek, robaczków, pojazdów, przeciwieństw i świat wsi.

 

Zestawy powyżej 3 roku życia

 

Dzieciom powyżej 3 i kolejnych lat życia proponujemy zestawy bardziej aktywizujące ich zmysły i rozwój. Dzieci w tym wieku to już dzieci świadome otaczającego je świata i środowiska i które wymagają od nas dużo więcej pracy i zainteresowania. Dzieci w tym wieku mogą już spokojnie poznawać cyferki. „CzuCzu Cyferki” to 20-elementowa układanka dla trzylatków przedstawiająca pociąg wiozący różnych pasażerów i towary. Dzięki zabawie w układanie i dopasowywanie puzzli maluchy nie tylko trenują koncentrację i małą motorykę, ale także ćwiczą liczenie do 10.
Małe, podróżne opakowanie sprawia, że puzzle zawsze można mieć przy sobie.

 

Obok cyferek musi się znaleźć miejsce na odkrywanie literek. „CzuCzu Literki” to edukacyjny zestaw zawierający 2 długie książeczki do kolorowania i dwuelementowe tematyczne puzzle. Dostosowane do wieku, pełne humoru ilustracje zachęcają maluchy do rysowania i poznawania liter i nowych słów.

 

Zwierzątka pod postacią dinozaurów mogą być tak samo ciekawe, jak pieski, kury i inni czworonożni mieszkańcy Planety, które dziecko poznało ze wcześniejszych zestawów edukacyjnych. Tym razem szykujcie się na poznanie dinozaurów, które chowają się pod postacią edukacyjnego zestawu złożonego z 5 układanek. Zabawa doskonali małą motorykę, spostrzegawczość i wyobraźnię.
Trzylatek zna już mnóstwo słów, jest coraz bardziej samodzielny i zadaje wiele pytań. Codziennie chłonie nową wiedzę, co w naturalny sposób przychodzi mu przez zabawę. Zabawa z puzzlami doskonali koordynację ręka-oko i wyobraźnię oraz inspiruje do poszerzania wiedzy.

 

Dodatkowo dzieci w tym wieku mają szansę poznać roboty, własne ciało, kosmos i stadninę.

 

Absolutną wisienką na torcie wieńczącą wszystkie zestawy i całą serię CzuCzu są duże puzzle z dziurką dotyczącą alfabetu. To duża edukacyjna układanka przedstawia zwierzątka na kolejne litery alfabetu. Składa się z 48 elementów: 24 tradycyjnych puzzli i 24 wyjmowanych kółeczek z literami, które należy dopasować do odpowiednich dziurek. To świetny pomysł na kreatywną zabawę oraz wprowadzenie do świata liter.

 

Bez względu na jaki zestaw się zdecydujesz, wszystkie łącznie, a także osobno dadzą solidne podstawy pracy z dzieckiem i uprzyjemnią wspólnie spędzone chwile.